Polecamy

Tytuł: ŻÓŁTY LIST DO EWY. O podstawach życia duchowego

autor: ks. Dariusz Grelecki

Wydawnictwo Św. Jerzego w Białymstoku

„Opracowanie to jest godne polecenia, zwłaszcza dla osób poszukujących dróg i sposobów jak wzrastać duchowo i nie pogubić się w jawiących się dziś propozycjach nowych „duchowości”, zasadzających się na rozbudzanej uczuciowości czy szukającej znaków natychmiastowego skutku w nadzwyczajnych i dotykalnych owocach działania „praktyk duchowych”.

W przekazie Autora ujawnia się klasyczna szkoła duchowości katolickiej od ukazania istoty i źródła świętości, przez przeszkody w jej osiąganiu, po [przyznanie prymatu łasce, ze środkami otwierającymi na nią i jej udzielającymi, nie pomijając przy tym udziału człowieka, podejmującego wysiłek pracy z tą łaską. Są teoretyczne rozróżnienia, wyjaśnienia, ale i praktyczne wskazania, jak iść drogą życia duchowego.”

bp Henryk Ciereszko
(ze Słowa wstępnego)

Książka do nabycia w sklepiku RRN.
Czynny w poniedziałki po spotkaniu formacyjnym w parafii Miłosierdzia Bożego.


 

Tytuł: LIST DO EWY. Rozważania o Mszy Świętej

autor: ks. Dariusz Grelecki

Wydawnictwo Św. Jerzego w Białymstoku

„Msza Święta, czym jest, jak do niej się przygotować, jak w niej uczestniczyć i jak ją przeżywać? Na te pytania odpowiada Autor tej niewielkiej książeczki.

Posługując się obrazem przenośnią, wyjaśnia Czytelnikowi jej istotę, wskazuje na warunki owocnego jej przeżywania, ukazuje jej owoce. Prowadzi Czytelnika przez cały ryt liturgiczny, kolejne części Mszy Świętej, objaśniając ich symbolikę i wewnętrzną treść. Podpowiada, wydobywając może nie zawsze przypominaną tradycję pobożności eucharystycznej, aby przeżywać Mszę Świętą, uciekając się do wstawiennictwa Maryi.

Ciekawe, praktyczne i głębokie intuicje Autora, osadzone na nauczaniu tradycji Kościoła, w sposób prosty i sugestywny przekazane, są niewątpliwie cenną podpowiedzią i pomocą do głębszego i owocniejszego przeżywania Mszy Świętej. Są odpowiedzią, nie tylko pytającej Ewie, ale każdemu, kto sięgnie po tę książeczkę, a któremu Eucharystia jest droga, którą pragnie jak najpiękniej przezywać, czerpać z jej darów, nią żyć, czynić swe życie prawdziwie eucharystycznym.”

bp Henryk Ciereszko
(ze Słowa wstępnego)

Książka do nabycia w sklepiku RRN.
Czynny w poniedziałki po spotkaniu formacyjnym w parafii Miłosierdzia Bożego.


 

Tytuł: Konferencje i homilie z pielgrzymek RRN

Przejdź do strony rrn.info.pl

 

 


 

Tytuł: Jan Paweł II. Szukałem Was…

czas trwania: 90 min.
reżyseria: Jarosław Szmidt
scenariusz: Jarosław Szmidt

 


 

Tytuł: Modlitwa Ewangelią na każdy dzień

Autor: Krzysztof Wons
tom 1. Okres Adwentu i Narodzenia Pańskiego
tom 2. Okres Wielkiego Postu i Wielkanocy
tom 3. Okres Zwykły (tygodnie I – XVII)
tom 4. Okres Zwykły (tygodnie XVIII – XXXIV)


 

Tytuł: Matka Teresa w bliskości Maryi Panny

Autor: Joseph Landford