RRN w Archidiecezji Białostockiej

Ruch Rodzin Nazaretańskich w Archidiecezji Białostockiej został zatwierdzony dekretem ks. arcybiskupa Edwarda Kisiela z dnia 15 grudnia 1992 roku. Moderatorem wspólnoty został mianowany ks. Dariusz Grelecki. Od roku 2004 funkcję moderatora pełni ks. Mirosław Stankiewicz.

Wypracowane zostały różne metody formacji w RRN. Są to między innymi cotygodniowe spotkania diecezjalne wspólnoty. Trwają one nieprzerwanie od roku 1992. Spotkania te rozpoczęły się w parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku. Następnie zostały przeniesione do parafii Miłosierdzia Bożego, później do św. Rocha, po czym wróciły do Miłosierdzia Bożego i odbywają się tam do dziś. Obok spotkań diecezjalnych ważną rolę pełnią spotkania w tzw. „małych grupkach”. Odbywają się one również w trybie cotygodniowym w większości białostockich parafii oraz w Krypnie, Mońkach, Sokółce, Dobrzyniewie, Kozińcach, Choroszczy, Suchowoli, Dąbrowie Białostockiej. Ponadto kilka razy w roku wspólnota uczestniczy w pielgrzymkach. Była ona między innymi w Częstochowie, Licheniu, Gietrzwałdzie, Kałkowie – Godowie, Dębowcu, Różanymstoku, Płonce Kościelnej, Hodyszewie, Krypnie, Św. Wodzie, Wilnie.

Najważniejszym wydarzeniem w ciągu roku są rekolekcje letnie. Pierwsze takie rekolekcje odbyły się w Raduninie w 1992 roku. Kolejne były w Rybczyźnie, Loretto, Różanymstoku, Jastarni, Zakopanem, Krynicy Górskiej. W międzyczasie odbywały się również rekolekcje zimowe: w Suchowoli, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Juchnowcu, Zakopanem, Krynicy Górskiej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.