Ruch Rodzin Nazaretańskich
założyła Matka Boża i Ona go prowadzi

 

Ruch Rodzin Nazaretańskich założyła Matka Boża i Ona go prowadzi. W Archidiecezji Białostockiej wspólnota została założona 15.XII.1992 r. Dekretem Arcybiskupa Edwarda Kisiela. W tym roku będziemy obchodzili 30 lecie istnienia naszej wspólnoty.

My, jako nowo wybrani animatorzy diecezjalni, pragniemy nie przeszkadzać, ale wspomagać w prowadzeniu dzieła Maryi. Przyjęcie tej funkcji traktujemy jako powołanie przez Pana Boga na służbę we wspólnocie. Jesteśmy świadomi czekającej nas odpowiedzialności, dlatego pojawiły się w nas lęki, obawy, niegodność dostąpienia tej łaski. Tutaj widzimy przepaść naszej grzeszności, która przyzywa przepaść Bożego Miłosierdzia i potrzebę życia w komunii z Matką Bożą. Pragniemy, aby Maryja zanurzała nasze słabości, naszą letniość w nieustannym akcie miłości ofiarnej Trójcy Świętej. Jesteśmy pewni, że skoro Bóg powołuje nas do tej funkcji to udzieli potrzebnych łask, a Matka Boża będzie nas wspomagała.

Prosimy i z góry dziękujemy za wsparcie modlitewne nas, wszystkich animatorów i kapłanów posługujących we wspólnocie RRN.

Basia i Jerzy