od byłych animatorów diecezjalnych

Ewa i Wiesław

Kochani,

22 września 2022 roku minęło 8 lat naszej posługi jako animatorów diecezjalnych archidiecezji białostockiej. Z przyczyn rodzinnych i zdrowotnych postanowiliśmy złożyć rezygnację na ręce ks. Moderatora naszej białostockiej wspólnoty.

Jak powiedział Kohelet:
„Wszystko ma swój, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem.”
 Czujemy, że taka godzina właśnie nadeszła.

Nasza posługa przypadła na trudne czasy – okres kryzysu oraz pandemii, podejmowania wielu decyzji i rozwiązywania niezależnych od nas problemów. Będziemy pamiętać wytężoną pracę formacyjną, wspaniałe spotkania i wyjazdy naszej wspólnotowej nazaretańskiej rodziny. Był to też dla nas czas duchowo owocny, uczył pokory i cierpliwości. Ufaliśmy, że na naszej animatorskiej drodze prowadzi nas Maryja i
Jej zawierzaliśmy nasze działania i całą wspólnotę. Staraliśmy się zawsze pamiętać, żeby żyć i działać zgodnie z naszym charyzmatem, w komunii z Chrystusem przez komunię z Maryją. I nie byliśmy w tym sami. Pracowaliśmy z całą grupą wspaniałych ludzi, którym teraz pragniemy bardzo serdecznie podziękować – wszystkim kapłanom na ręce naszego Moderatora ks. Mirosława, naszym zastępcom Grażynce i Andrzejowi oraz Basi i Jurkowi, całej koordynacji, animatorom oraz wszystkim, którzy swoje życie związali ze wspólnotą RRN.

Wierzymy, że nowi animatorzy diecezjalni Basia i Jurek Rainczukowie, którzy tak bardzo zaufali Maryi, poprowadzą naszą wspólnotę do świętości. Życzymy Im pięknych owoców animatorskiej posługi i zapewniamy o naszym dalszym wsparciu i modlitwie.

Ewa i Wiesław Szczepaniakowie

Z Maryją